Baltojo oželio šventėje Deltuvoje

2016-11-11

Šv. Martynas - paskutinė didesnė rudens šventė.  Pradinių klasių mokinės Rugilė Patašiūtė, Vytautė ir Paula Kunigėlytės kartu su moksleiviais iš Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokylos Antakalnio pradinio ugdymo skyriaus ir Deltuvos pagrindinės mokyklos ją šventė Ukmergės kultūros centro Deltuvos filiale.

Po Martyno žemė nebedirbama: jau niekas jos nebedrįsta „judinti“ – tepailsi iki pavasario. Baltas beržas, baltas oželis – greit visur bus balta…

Deltuvos kultūros namų salėje kolektyvai dainavo išmoktas lietuvių liaudies dainas, šoko šokius susijusius ganiavos pabaiga ir kvietė prisijungti svečius, minė mįsles, prisiminė senovės papročius.

Mūsų mokyklos mokinių trio padainavo lietuvių liaudies dainas „Oi tu, ožy, nu nu nu“, „Turi boba oželį“. Rugilė solo atliko dvi lietuvių liaudies dainas apie oželį.

Šeimininkai svetingai pavaišino bulviene ir ją teko valgyti kaip senovėje -mediniais šaukštais!

Eglė Pratkelienė, muzikos mokytoja metodininkė