Naujienos

Gaminome kermošinius saldainius

2021-10-04

Spalio 4 d. 1 ir 2 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Atlaidų tradicija: kermošinių saldainių gamyba‘‘ Jonavos kultūros centro Krašto muziejuje. Mokiniai susipažino su XX a. pradžios atlaidų tradicijomis, šoko lietuvių liaudies šokius „Malūnėlis“, „Ciceliukė“. Sertifikuota senojo saldumynų gamybos amato puoselėtoja Laima Lašinienė pademonstravo baltos masės karamelės paruošimo procesą: išvirta ir atvėsinta karamelės masė tampoma tol, kol iš gelsvos tampa balta. Tada vaikai kočiojo paruoštą masę ir formavo saldainius, juos vyniojo į baltą, spalvotą popierių, puošė įvairiaspalvėmis juostelėmis. Gavome puikius, spalvingus kermošinius saldainius, kurių paskanavo ir patys vaikai, ir dar namiškius pavaišino!

 

Inga Kazokaitytė, 2 klasės mokytoja 

Atgal

 
  2021 © Visos teisės saugomos. Jonavos r. Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras.